Чому варто віддати дитину в відділення вільної боротьби
з 8 років
Боротьба – це відмінний спосіб підтримувати себе у формі і мати рельєфну фігуру. Боротьба це аеробно-анаеробну навантаження. Тобто, з одного боку, тренується витривалість, робота легенів і серця, і, як наслідок, зайві кілограми скидаються, а з іншого боку навантаження на м’язи істотно їх зміцнює і покращує рельєф.
На відміну від простого «тягання заліза» в спортзалі, боротьба дає арсенал прийомів, які можуть стати в нагоді будь-якому чоловіку чи жінці, щоб зуміти постояти за себе на вулиці.
Боротьба допомагає істотно поліпшити координацію рухів.
На відміну від художньої гімнастики, де одним з необхідних умов є юний вік початківця спортсмена (якщо мета – домогтися істотних досягнень, звичайно), боротьбою можна почати займатися в будь-якому віці. У боротьбі домогтися результату можна незалежно від віку.
Однак треба враховувати, що все-таки боротьба має на увазі сутичку, в якій є падіння і частенько буває боляче. Падіння можуть бути жорсткими, і до цього треба бути готовими. Але жоден тренер не дасть вам боротися, поки ви не навчитеся падати. Падіння – це те, з чого починається будь-який вид боротьби. А це корисно не тільки для сутички. Відомо, що борці при падінні на вулиці на слизькій дорозі, на лижній трасі і т.п. майже ніколи не травмуються, оскільки падіння у них відпрацьовані до автоматизму.
Тому, крім арсеналу прийомів, фізичного навантаження, до плюсів занять боротьбою додається вміння координувати своє тіло, відчувати його в просторі, і завжди бути напоготові.
Заняття вільною боротьбою:
• Формують впевненість, силу волі, вміння контролювати свої емоції, приймати швидкі рішення.
• Позитивно впливає на серцево-судинну, дихальну, імунну системи.
• Розвиває координацію, гнучкість, спритність.
• Формує атлетичної фігури завдяки опрацювання всіх груп м’язів тіла.